چینگاری؛ طعم آشپزخانه‌های هند

من فضای رستوران را دوست دارم. فضایی با نور کم، صندلی‌های راحتی برای نیمی از مهمان‌ها و صندلی معمولی برای نیم دیگر. یا اگر خواستید در وسط رستوران صندلی‌های بلندی که باید نگران افتادن‌تان باشید. غذاهای رستوران هم بسیار متنوع هستند. دو نوع نوشیدنی دارد به نام چاسی و لاسی. اینها دو نوع دوغ پرچرب هستند، یکی شیرین و دیگری شور با طعم زیره. خیلی خوشمزه هستند. در خانه هم می‌توانید درست کنید. پیش‌غذا را هم می‌توانید با انواع نان آغاز کنید. نانی که وسطش سیب‌زمینی است یا بین آن کره زده‌اند. نان سیر و چند نوع نان دیگر. من و آزاده خیلی مواقع قارچ پر شده با سبزیجات هم سفارش می‌دهیم که جای پایه‌ی قارچ را با سبزیجات پر کرده‌اند و به سیخ کشیده‌اند و تندوری شده است. کنارش هم چتنی سبزیجات تند خوشمزه‌ای است که دیوانه‌تان می‌کند. غذای اصلی هم می‌تواند تندوری که همان کبابی خودمان است و یا بریانی که خورش است سفارش بدهید. برنچ و چند نوع غذای گیاهی هم دارد.

راستی مقدار غذاها را می‌شود گفت زیاد است، برای همین اگر پیش غذای مفصلی مثل ما می‌گیرید و دو نفر هستید، یک غذای اصلی کفایت می‌کند. ولی اگر هم دو تا غذا سفارش دادید و غذایتان زیاد آمد، خیلی موقر پیش‌خدمت را صدا کنید و از او بخواهید که به شما ظرف برای بردن غذی اضافه‌تان بدهد. او می‌رود و یک ظرف مقوایی با روکش آلومینیوم برایتان می‌آورد. غذاها را کنار میزتان داخل ظرف می‌ریزد و به شما می‌دهد. این کار را حتمن بکنید. اول این که باید از پولی که داده‌اید، استفاده کامل ببرید. دوم، که دلیل مهم‌تری است، اگر این کار را نکنید، باقیمانده غذای شما را دور می‌ریزند. به آب و انرژی که صرف تهیه این غذا شده است، به محیط زیست و گرسنه‌های دنیا فکر کنید، آن وقت گفتن این که ظرف بدهید تا باقیمانده غذا را ببرم، خیلی آسان می‌شود. خوش‌بختانه بسیاری از مشتریان قبلی این سنت حسنه با باب کرده‌اند و کار شما دشوار نیست.

برای اطلاعات رستوران به اینجا مراجعه کنید. متاسفانه دیدن منو و قیمت‌ها بدون عضویت ممکن نیست. عضو شدن در فیدیلیو رایگان و ساده است. تا پیش از این گرانی‌های چند ماه اخیر، قیمت غذاها خوب بود. اما امان از گرانی که هیچ چیز را بی‌نصیب نگذاشته است. چون قیمت‌های این روزها لحظه‌ای است و به روز شدن این منو و قیمت‌ها تقریبن هر سه ماه یک بار است، ممکن است قیمت‌های واقعی کمی گران‌تر باشد.

یک نکته اضافه را هم بگویم که می‌توانید نسخه‌ی موبایل فیدیلیو (اندروید، ios و جاوا) را روی گوشی‌تان نصب کنید و به اطلاعات رستوران‌های تهران دسترسی داشته باشید. بعد از نصب، نیازی هم به اینترنت ندارد. البته هر چند وقت یک بار باید آن را به روز کنید تا رستوران‌های جدید به آن اضافه شود و همچنین منو و قیمت‌ها به روز شود. البته چه در نسخه‌ی موبایل و چه در نسخه‌ی وب زیاد به قیمت‌ها اطمینان نکنید.

 

/ 3 نظر / 179 بازدید
ياسمن

تشكر بابت اين معرفي

مژگان

سلام .نزدیک به 1 ماه بود که وقت سر زدن به بلاگهای اشپزی را نداشتم.امروز بالاخره فرصت شد و امدم .ایجا اولین جا بود. تبریک به خاطر قالب جدید و تشکر به خاطر این همه کار جدید از جمله این رستوران.عاشق غذاهای هندی هستیم و همیشه به رستوران سفیر روبروی امجدیه میرویم .ممنون که انقدر خوب اینجا را توصیف کردید جتما خواهم رفت همانطور که به سن مارکو رفتم و کلی لذت بردم.باز هم تشکر.سال خوبی داشته باشید

garson

سلام من قبل اونجاکارکردم واقعا جای فوق العاده ایه جزو گارسوناش بودم غذاهاش خدایی معرکه اس