حقوق آشپز

نوشته‌ها و عکس‌های این وبلاگ مثل هر نوشته و اثر دیگری برای پدید‌آورنده‌اش است. این حقوق آشپز به چه معناست. مسلمن معنایش این نیست که شما نمی‌توانید از روی آن برای خودتان یا مهمان‌تان یا جای دیگری غذا درست کنید. حقوق آشپز در اینجا به این معناست که موارد زیر را رعایت کنیم.

  • از عکس‌های غذاهایی که در این وبلاگ آمده است و همه‌ی آنها کار خودم است، مگر این که تصریح شده باشد، برای تزیین نوشته‌ یا گپ زدن درباره‌ی غذا یا هر چیز دیگری استفاده نکنید. اگر خواستید از عکسی استفاده کنید، کنار آن نام عکاس را بیاورید و حتمن حتمن حتمن آن را به نوشته‌ای که عکس را از آن برداشته‌اید پیوند بدهید. به آدرس خود عکس پیوند ندهید، چون معلوم نمی‌شود که از کجاست و تنها مشخص می‌شود که از وبلاگی در پرشین‌بلاگ است.
  • اگر شیوه تدارک غذیی را بر اساس شیوه‌ای که اینجا خوانده‌اید می‌نویسید، به جای بازنشر تمامی نوشته یا بخش قابل توجهی از آن، خلاصه‌ای از آن بنویسید و پیوند نوشته‌ی اصلی را بگذارید تا خواننده به اینجا مراجعه کند.
  • وقتی غذایی را با مراجعه به این وبلاگ درست کردید و در جایی مثل فیس‌بوک، وبلاگ یا هر نوشته دیگری به آن اشاره کردید یا عکسش را گذاشتید، پیوند شیوه‌ی تدارکش را هم بگذارید. این یکی الزامی نیست اما خب خیلی بهتر است. اما اگر شیوه تدارکش را خواستید بنویسید دیگر حتمن پیوندش را بدهید.
  • بقیه موارد هم مثل همه‌ی نوشته‌ها است و آنچه گفتیم برای روشن شدن مصداق‌های مهم حقوق آشپز بود و منحصر به اینها نیست.
  • اگر در جایی من باید به پیوندی اشاره می‌کردم و حقوق مولفی را  رعایت نکرده‌ام، به من تذکر بدهید تا اصلاحش کنم.
/ 0 نظر / 71 بازدید