امام غش کرد

آنچه لازم دارید

بادمجان / روغن زیتون / پیاز / فلفل دلمه‌ای / کرفس / قارچ / سبزی معطر / گوجه فرنگی / پنیر موتزارلا

ریزه‌کاری‌ها

  • گیاه‌خوارها (وگان) می‌توانند پنیر را حذف کنند و یا از توفو (پنیر سویا) استفاده کنند.
  • اگر خواستید می‌توانید از سبزی‌های دیگر هم استفاده کنید.

واقعن چرا امام غش کرد

داستان اسم این غذا خیلی جذاب است. تاجری دخترش را به امام یکی از مساجد به زنی می‌دهد. زن کوزه‌ای روغن زیتون در جهیزیه‌اش به خانه‌ی شوهر می‌آورد. زن این غذا را برای امام می‌پزد و امام هم که از این غذا خوشش آمده است از او می‌خواهد فردا هم همین غذا را بپزد. یک ماهی این داستان ادامه دارد تا این که یک روز زن غذای دیگری جلوی امام می‌گذارد. امام می‌پرسد چرا همان غذای همیشگی را درست نکردی. زن می‌گوید روغن زیتون تمام شده است. امام به بازار می‌رود که روغن زیتون بخرد. وقتی قیمت روغن زیتون را می‌فهمد، از گران بودنش غش می‌کند. برای همین این غذا به امام غش کرد (امام بایلیدی) معروف شد.

حالا که داستان امام غشی را می‌دانید، این خوردنی به دهن‌تان بیشتر مزه می‌‌دهد و برای حفظ اصالت و احترام به ارزش‌های امام حتمن از روغن زیتون استفاده می‌کنید. بعد از خوردنش متوجه خواهید شد که به غش کردنش می‌ارزیده است.

تدارک خوردنی

بادمجان‌ها را بدون این که پوست بکنید و با دم از وسط دو نیم کنید. وسط آن را خالی کنید و روی بادمجان‌ها نمک بپاشید و بگذارید به خوردش برود. وسط بادمجان‌ها، پیاز، فلفل دلمه‌ای، مقداری ساقه‌ی کرفس و قارچ را خرد کنید. سبزی‌های معطر را هم خرد کنید.
مقداری روغن زیتون را در تابه‌ای بریزید و پیازها را در آن تفت بدهید. بعد از این که پیازها تفتیده شد، بادمجان‌ها، فلفل دلمه‌ای، ساقه‌ی کرفس و قارچ را اضافه کنید و آنها را تفت بدهید تا بپزند. نمک و فلفل را همین موقع اضافه کنید. بعد از چند دقیقه سبزی‌های خرد شده را اضافه کنید یک دو دقیقه بعد گوجه‌فرنگی‌های خرد شده را به مخلوط سبزی‌حات بیفزایید و شعله‌ی زیر تابه را خاموش کنید. مواد داخل امام غش کرد آماده است.

بادمجان‌هایی را که نمک زده‌اید، کمی آب انداخته‌اند. آب آن را دور بریزید و آنها را در روغن زیتون سرخ کنید. اول از سمت پوست که روغن را حذب نمی‌کند، سرخ کنید. داخل بادمجان‌ها سرخ شده را با مخلوط سبزیجاتی که آماده کرده‌اید، پر کنید و روی آن را با نوارهای باریک پنیر بپوشانید. بادمجان‌ها را داخل فر بگذارید و مدتی گریل کنید تا رنگ پنیر طلایی شود.

درست کردن نان سیری هم که کنار امام غش کرد می‌بینید، خیلی ساده است. سه یا چهار حب سیر را حسابی خرد کنید و با روغن زیتون مخلوط کنید و روی ورقه‌های نان بمالید و چند دقیقه گریل کنید. نان‌ها سوخاری و با طعم سیر و زیتون برای کنار امام غش کرد عالی است.

 

*** اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان ***

/ 9 نظر / 5435 بازدید
خانم

چه چیزا!![سوال] به حق چیزا نشنیده!! آخه اگه این امامه الان زنده بود باید اسم همه چیزو میزاشتن امام غش کرد که

خانم

راستی یه نکته ظریف اون موقع از این پنیرها هم بوده؟!! قیمت این چی ؟مثه الان غش کردنی نبوده؟؟؟

هانی شف

مساله این است: امام کدوم وری غش کرد؟؟!! یعنی هنوز در عجب لهجه تون در تلفظ اسم این غذام..بسی حرفه ای[نیشخند][چشمک]

مژگان م

[قهقهه][قهقهه][قهقهه][قهقهه] ماکه هروقت میریم خرید مثل امام شما غش می کنیم اما هیچوقت معروف نشدیم مثل اینکه غش کردن تواین دوره چیز عادی وتکراری شده...........مرسی ازاینکه لبخندبرلبهای ما اوردین

اواشف

متشکرم اینم عالی بود لینکتون میکنم موفق باشید[لبخند]