کیک پنیر قهوه

آنچه لازم دارید

همان مواد اولیه‌ای که در کیک پنیر ساده گفتم

تدارک خوردنی

روش درست کردن این کیک‌پنیر شبیه همان قبلی است. چند تا تفاوت دارد که فقط به تفاوت‌هایش اشاره می‌کنم. برای روش درست کردن و مواد و مقدار آن باید به پست کیک‌پنیر مراجعه کنید.

برای کیک‌پنیر قهوه، حدود یک قاشق مرباخوری سر پر یا کمی بیشتر قهوه فوری در مخلوط پنیر و خامه و شیرعسل می‌ریزید تا پنیرتان طعم و رنگ قهوه بگیرد. اگر مثل من طعم پنیرش را دوست دارید، تمام مواد لایه‌ی پنیر را یک و نیم برابر کنید تا ضخامت لایه‌ی پنیر بیشتر شود. اگر عکس بالا را با کیک‌پنیر قبلی مقایسه کنید، متوجه حجم بیشتر پنیر کیک‌پنیر قهوه می‌شوید. من دلم می‌خواست که پنیر این بار کمی حالت ژلاتینی بیشتری داشته باشد، برای همین پودر ژلاتین را هم کمی بیشتر ریختم. فقط کمی بیشتر بریزید و گرنه پنیر حالت پاستیل پیدا می‌کند. وقتی لایه‌ی پنیر را روی بیسکویت ریختید، مقداری قهوه فوری روی پنیر بپاشید. کیک‌پنیر قهوه‌ای که می‌بینید، گریل نشده است. دانه‌های قهوه پس از حل شدن در رطوبت پنیر این شکلی شده‌اند.

مثل همان روشی که در پیوند بالا هست، ژله بی‌رنگ نیم‌بند درست کنید و روی لایه‌ی پنیر بریزید. ژله طعم کیک را عوض نمی‌کند اما شفافیت و جلوه‌ی خوبی به کیک‌پنیر قهوه می‌دهد.

خاطره‌های خوردن و پختن

بخشی از این کیک را سر کار آوردم و با بعضی بچه‌ها خوردیم. هر تکه‌اش نصف تکه‌ای بود که در عکس هست. وقتی خوردند، گفتم حالا می‌خواهم چیزی بگویم که حسابی آتش بگیرید. همین یک تکه‌ی کوچک 250 کالری بود. یعنی باید یک ساعت و نیم بدوید. زیاد هم نباید خوش به حالشان می‌شد.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

/ 2 نظر / 88 بازدید
مریم

سلام چرا از مراحل کار عکس نمیگذارید اینجوری خیلی بهتره[ابرو]

سارا

سلام ممنون از دستور خوبتون، می خواستم بپرسم برای کیک پنیر قهوه هم ژلاتین رو تو آب میوه حل کردین؟ ترکیب نسکافه با آب پرتقال یا آب تمشک بد نمیشه؟ میشه تو همون آب خالی حل کنم؟ یه سوال دیگه هم این که من کیک پنیر معمولی رو درست کردم یه مقدار ته مزه ترشی داشت خودم که خیلی دوست داشتم ولی آیا باید اینجوری باشه یا جایی اشتباه کردم؟ آخه کیک پنیر هایی که از بیرون خریدم بیشتر مزه خامه داشتن تا پنیر! معیار خوبی برای سنجش ندارم