مربای هویج

آنچه لازم دارید

هویج/ شکر / دارچین/ خلال پسته

ریزه‌کاری‌ها

  • اگر هویج ایرانی داشتید، یکی دو تا هم هویج ایرانی در مربا بریزید.
  • دارچین هم از این دارچین‌های لوله‌ای استفاده کنید.

تدارک خوردنی

پوست هویج‌ها را بتراشید و آن را به صورت نگینی ریز خرد کنید. نسبت‌های پیشنهادی من این است، یک لیوان هویج خرد شده، یک لیوان شکر و دو لیوان آب. آب و شکر را با دو چوب دارچین بجوشانید. بعد از ۱۰ دقیقه که آب و شکر جوشید، هویج‌های خردشده را در آن بریزید. جوشاندن را تا قوام آمدن شکر ادامه بدهید. خلال پسته را اضافه کنید و یک دقیقه بعد شعله را خاموش کنید و منتظر بمانید تا سرد شود.

خاطره‌های خوردن و پختن

اعظم هم به سبک خودش مربای هویج درست کرده است. اما من این سبک نگینی را بیشتر دوست دارم. تصویر پشت مربا، بشقابی سفالی است که کار صدرالدین (ناژو)، از سفال‌کاران برجسته‌ی ایرانی است.

  *** اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان ***

/ 5 نظر / 129 بازدید
زری سلطانی

من مخلوط سبک شما و اعظم رو دوست دارم! هویج رنده شده = خلال پسته.

farzane

سلام به نظر خوشمزه میاد میدونید آدم دوس داره بیشتر پسته هاشو بخوره [چشمک][چشمک] از وانیل و گلاب هم میشه استفاده کرد..

سارا

سلام چه خوب که بالاخره به روز شدین [لبخند] دستتون درد نکنه خیلی خوش رنگ و لعاب شده[گل] جون میده برای یه صبنار حسابی [چشمک] راستی خوش به حالتون کلا ظرف و ظروف زیبایی دارین[چشمک] ایشون کارهاشونو جایی به نمایش می ذارند؟ میشه راهنمایی کنین از این شکل ظرف ها (یا مثل اون ظرفی که عکس بنر وبلاگ هستش) رو از کجا تهیه میکنین؟

سارا

سلام خیلی خیلی ممنونم از جوابتون[لبخند] کلی ذوق کردم[نیشخند] آخه خیابان قنبرزاده به من نزدیکه، نمیدونم چرا این مغازه رو ندیدم حتما در اولین فرصت سر میزنم[عینک] اون ظرف کشک ساب رو بچه که بودم دیده بودم ولی فکر نمیکردم که این همون باشه، سفال فروشی ها رو دیدم کنار جاده [لبخند] چشم میرم یه خوبشو پیدا میکنم[چشمک] این طور که پدرم میگن قدیم بیشترین کاربرد این ظرف برای ما مربوط به دوغ گرمه (کاله جوش یا کالجوش) بوده ولی برای خیلی غذاهای دیگه هم از این ظرف و ظرفای سفالی استفاده میکردن مثل همین آب دوغ خیار زیبا و دوست داشتنی شما[لبخند] باز هم ممنون[گل]

هانی شف

به به...چه عالی...اون بشقاب سفالی رو گفتم ها [نیشخند] مرباتون هم خیلی جالب بود...نگینی هم فکر جالبیه