ماهی زبیدی با خرمای دیری

آنچه لازم دارید

ماهی زبیدی / ادویه برای طعم‌دهی

ریزه‌کاری‌های پخت و خرید ماهی

  • ماهی زبیدی از ماهی‌های گران است. بسته به اندازه‌ی ماهی، از کیلویی 30 هزار تومان تا 60 هزارتومان باید پول بدهید. خیلی گران است اما خب گاهی هوسش آدم را رها نمی‌کند. به نظر من همان ارزان‌ترها خوب هستند. بزرگ‌‌تر‌ها فقط بزرگ‌ترند، همین. ماهی زبیدی که ما گرفتیم 6 عددش، یک کیلوگرم بود که برای 4 نفر مناسب است. ماهی زبیدی سر کوچکی دارد. داخل شکمش هم چیز زیادی نیست. به طور معمول وقتی یک کیلوگرم ماهی را تمیز می‌کنید، 700 گرم می‌شود. اما یک کیلوگرم ماهی زبیدی بعد از تمیز کردن 800 گرم می‌شود. حالا اگر ماهی 60 هزار تومانی هم بخرید که یک عددش حدود 1 کیلوگرم است، بعد از پاک کردن حداکثر می‌شود 830 گرم. یعنی برای 30 گرم ماهی بیشتر پول 800 گرم را داده‌اید. از این کارها نکنید، مگر این که زیاد پول داشته باشید.
  • راستی ماهی زبیدی همان حلوا سفید است. در آبادان و خرمشهر و اهواز به آن زبیدی می‌گویند. حتمن شما هم با من هم‌نظرید که وقتی زبیدی صدایش کنیم، خوشمزه‌تر می‌شود.
  • درباره‌ی انواع ماهی هم اگر حوصله کنم، مطالبی می‌نویسم.
  • ادویه طعم‌دهنده ماهی می‌تواند هر چیزی باشد. اما خب این موضوع خیلی به نوع ماهی بستگی دارد. ماهی زبیدی بسیار خوش‌طعم است و طعم خالص آن را باید حفظ کرد. ادویه‌ای که برای ماهی زبیدی استفاده می‌کنید، بهتر است خیلی ساده و محدود باشد. مئلن فقط نمک و قدری فلفل بزنید. یا نمک و ادویه‌ی کاری و کمی آب نارنج.
  • به ماهی زبیدی آرد و از این جور چیزها نزنید.
  • ماهی طبع سردی دارد. برای جبران سردی آن، کنارش چند خرما بخورید تا گرمی آن اثر سردی ماهی را جبران کند. آن سه تا قهوه‌ای روشن خوشمزه که در بالای عکس می‌بینید، خرمای دیری است. خرمای دیری یکی از خرماهای بسیار خوش‌طعم خوزستان است. درباره‌اش در پست جداگانه‌ای می‌نویسم.
  • گفتن ندارد که ماهی تازه که نگذارید یخ بزند، بسیار خوشمزه‌تر است، به خصوص اگر زبیدی باشد.

تدارک خوردنی

ماهی زبیدی را تمیز کنید و به آن کمی ادویه بزنید. احتمالن می‌گویید چه ادویه‌ای. این موضوع خیلی به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. به حس شما در زمان پختن ماهی بستگی دارد و این که ذهن آدم با چه چیزی جور در بیاید. البته نوع ماهی هم در انتخاب ادویه برای طعم‌دهی خیلی تاثیر دارد. ماهی زبیدی بدون هیچ ادویه‌ای حتی بدون نمک هم خوشمزه است. یکی از هزاران پیشنهاد این است که قدری نمک و پودر کاری سبزان به ماهی بزنید. کمی هم آب نارنج روی ماهی‌ها بریزید. چند دقیقه بعد آنها را سرخ کنید.

برای سرخ کردن روغن زیادی نزیزید. روغن که داغ شد، ماهی‌ها را در تابه‌ با شعله‌ی متوسط بگذارید و حدود 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا یک طرف آن خوب سرخ شود. بعد ماهی را برگردانید و بگذارید طرف دیگر هم سرخ شود. اگر مدام ماهی را بچرخانید، خرد می‌شود. ماهی زبیدی بعد از سرخ شدن هم آب‌دار می‌ماند. زیاد آن را سرخ نکنید تا سوخاری شود.

خاطره‌های خوردن و پختن

صبح آزاده رفته بود و ماهی گرفته بود. شوریده، راشکو و زبیدی. وقتی آدم ماهی می‌گیرد، باید همان روز یک وعده بخورد. درست مثل وقتی که گوشت یا مرغ می‌خری، نباید فرصت خوردن غذایی خوشمزه با گوشت و مرغ تازه‌ی تازه را از دست بدهی. باور کنید طعمش با وقتی فردایش گوشت را از فریزر در می‌آوری، کلی توفیر دارد. در مورد ماهی که دیگر خیلی بیشتر این ماجرا صدق می‌کند. ما هم سه تا از ماهی‌های زبیدی را همین امشب درست کردیم و خوردیم. به اضافه چند تا میگو که یکی دو روز دیگر روش درست کردنش را می‌نویسم. فوق‌العاده بود. یک شام شاهانه که خستگی پاک کردن ماهی و میگو و درست کردنش را از بین برد. بعدش هم یک قهوه ترک غلیظ با چند تکه شکلات. جای‌تان خالی.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

/ 6 نظر / 602 بازدید
متین

ماهی هر جنس باشه خوشمزه هستش

مریم ه

شما که عید رو زودتر اوردید با این ماهی گرون [نیشخند]

مژگان

من هم زبیدی را خیلی خیلی دوست دارم.فقط یک سوال ایا ماهی تازه تازه خریده بودید؟من همیشه فقط از شهروند به صورت یخزده میخرم.از کجا شما به صورت تازه میخرید؟چون من شنیده ام ماهییهای جنوب فقط به صورت یخزده تا تهران میاد و فروشنده ها میگذارند یخش اب بشه و به عنوان تازه میفروشند.ممنون از شما و ازاده خانم [لبخند] منتظر دستور میگو هم هستم که کلا من عاشق هر موجودی هستم که داخل اب حرکت میکنه[نیشخند]

ياسمن

به به ماهي زبيدي دست گل آزاده و ساقي عزيز درد نكنه. بنده هم خيلي هوس ماهي كردم، بايد دست به دامان مادر شد :)

مژگان

ممنون به خاطر راهنمایی.منتظر گزارش از ماهیها هستم.[لبخند]

زری*

من هم محاله ماهي بخرم و همون روز يه وعده اش رو درست نكنم..ماهي فريزو غير فريز واقعا زمين تا اسمون فرق دارند!اگه قزل باشه كه فقط به اندازه ي همون يه بار ميخرم..بعضي ماهي ها رو ديگه نميشه اندازه ي يه وعده خريد..