خورش قورمه کنگر با برنج چمپای خوزستان

آنچه لازم دارید

سبزی قورمه سبزی / کنگر / گوشت خورشتی / لوبیای قرمز / لیموی عمانی / پیاز / آبغوره

ریزه‌کاری‌ها

  • با گوشت خورشت گوسفندی، غذای چرب‌تر و خوشمزه‌تری خواهید داشت.
  • پیش از انداختن لیموی عمانی در خورش، با چاقو چند سوراخ روی آنها بزنید تا به خورش طعم بدهد. اگر می‌خواهید طعم لیمو عمانی در خورش خیلی باشد، می‌توانید آنها را هنگام اضافه کردن کنگر با قاشق تکه کنید تا طعمش کاملن خارج شود.
  • اگر سبزی قورمه‌ی شما گشنیز دارد، فقط برگ‌هایش را استفاده کنید. ساقه‌های گشنیز باعث می‌شود که خورش آب بیندازد.
  • مقدار سبزی قورمه و کنگر بسته به سلیقه‌ی شماست. این خورش چیزی بین قورمه‌سبزی و خورش کنگر است. با تغییر نسبت سبزی قورمه و کنگر، طیفی از طعم خورش را دارید. این که کجای طیف بایستید فقط به ذایقه‌ی شما بستگی دارد.

تدارک خوردنی

پیاز را نگینی خرد کنید و آنها را در روغن تفت بدهید تا طلایی شود. سبزی را اضافه کنید و تفت را ادامه بدهید تا حالت سبزی مثل حلوا به هم چسبیده بشود. اکنون گوشت وزردچوبه را اضافه کنید و باز تفت بدهید تا گوشت سفید بشود. لیموی عمانی و لوبیای قرمز را که پیشتر خیس کرده‌اید، اضافه کنید و یکی دو دقیقه به تفت دادن ادامه بدهید. بعد آب را به آن اضافه کنید و بگذارید تا یک ساعت و نیم بپزد. در این مدت گوشت پخته است. اکنون نمک و مقداری آبغوره و کنگری را که پیشتر سرخ کرده‌اید به خورش اضافه کنید. پختن خورش تا جا افتادن آن ادامه دارد. یک ساعت یا کمی بیشتر.

برنج چمپای خوزستان را هم مثل هر برنج دیگری، با دو برابر آب کته کنید.

/ 3 نظر / 22 بازدید
سهیلا

سلام با اجازه شما را لینک کردم

sheyda

aliiiiye .........az tarafe yeki az tarafdarane paro be ghorse kangaaar........

لیلا

ورژن کرمانشاهی و سنتی خورش شما مواد لازم : ـ گوشت ۵۰۰ گرم ـ کنگر سرخ شده ۲پیمانه ـ نعناع وجعفری خرد و سرخ شده ۱ پیمانه ـ غوره ۴ الی ۵ قاشق غذا خوری ـ پیاز سرخ شده ۳ الی ۴ قاشق غذا خوری ـ رب گوجه فرنگی ۲ قاشق غذا خوری ـ آبغوره ۵/۰ لیوان ـ نمک و زرد چوبه به میزان لازم طرز تهیه : کنگر را خوب پاک کنید و بشویید مواظب باشید از قسمت تیغ دار آن چیزی باقی نماند . کنگر و همین طور نعناع و جعفری را جداگانه سرخ کنید گوشت را با یک عدد پیاز خرد شده و نمک و زردچوبه بپزید در اواسط پخت کنگر و نعناع وجعفری را اضافه کنید وقتی پخته شد غوره و رب گوجه فرنگی و آبغوره و پیاز سرخ شده را به خورش اضافه کنید خورش که اصطلاحاْ جا افتاد در ظرف بریزید و با برنج نوش جان کنید . از آشپزی رنگین برداشتم چون خودم تا حالا درست نکردم و همیشه مهمون مادر یا بقیه ی فامیل بودم