خرمای یوفکایی

آنچه لازم دارید

خرما / گردو / خمیر نان یوفکا / کره / کنجد سیاه

ریزه‌کاری‌ها

  • ندا در یک میز با چهار آشپز پیچیدن خمیر یوفکا را به صورت تصویری نشان داده است. فقط شکل پیچیدن را دقت کنید، کره زدن خمیر یوفکا و کارهای دیگر برای بورک است نه خرمای یوفکایی.
  • اگر دوست داشتید می‌توانید روی خمیرها پس از کره زدن، اندکی زرده تخم‌مرغ بزنید تا یوفکا کاملن طلایی بشود. به زرده تخم‌مرغ چند قطره آب اضافه کنید و بعد هم بزنید تا رقیق‌تر بشود و بهتر روی نان پخش بشود.

تدارک خوردنی

هسته‌ی خرماها را در بیاورید و روی آنها گردو بگذارید. خرمای گردویی را در بالای خمیر نان یوفکا قرار بدهید. خمیر نان یوفکا مثلثی است و خرماها باید در وسط صلع بالایی خمیر یوفکا قرار بگیرد و به اندازه نصف ضلع باشد. دو طرف خمیر یوفکا را به سمت داخل جمع کنید و از بالا آن را به شکل لوله در بیاورید. بعد از پیچیدن خرماها در خمیر یوفکا، آنها را در کره‌ی آب شده غلط بدهید. روی آنها کمی کنجد بپاشید و در فری که با درجه 180 تا 200 درجه گرم شده است، به مدت 15 دقیقه قرار بدهید تا خمیر رنگ بگیرد.

خاطره‌های خوردن و پختن

فردا مهمان داریم و برای مهمان‌هایمان چندین نوع خوردنی درست کرده‌ایم که قرار نیست غذای اصلی باشد. دو خوردنی با خرما درست کرده‌ام. یکی خرمای یوفکایی و دیگری لندوی سیستانی. خرمای یوفکایی مرا یاد دنیای کافکایی می‌اندازد. ظاهرش را خیلی دوست دارم.

*** اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان ***

/ 5 نظر / 144 بازدید
اکرم

وااااااااااااااو دلم میخواد از اون قریچ قروچی ها باشه دلم لک زده براش مچکر استاد

DjDokhi

سلام خسته نباشید ... پوست خرما رو هم باید بگیریم ؟!

ابریشمین

سلام کاراتون خیلی جالبه خمیر یوفکا رو از کجا تهیه می کنید؟ با همین اسم می خرید؟ مارک خاصی داره؟

shakiba

آقا مسعود این عکستون رو توی این سایت ازش استفاده کردن.زیرش هم آرمه سایت خودشونو زدن.برید اعتراض کنید.یعنی چی آخه؟؟ [عصبانی] http://irancook.ir/09/18/nan-khorma-yofka/3598/

shakiba

وای بله،تازه دیدم اونا رو.عجب آدمایی پیدا میشنا.سایتش معتبر بنظر میرسید من خیلی از دستوراتش استفاده کرده بودم. اعتراض کردین؟