یک غذای تابستانی؛ آب‌دوغ خیار و سبزی

آنچه لازم دارید

ماست / خیار / سبزی خوردن / گردو

ریزه‌کاری‌ها

  • مقدار سبزی از نظر حجم به اندازه‌ی خیار و یا کمی بیشتر باشد.
  • ترکیب سبزی بسته به سلیقه‌ی شماست. اما سبزی‌های معطری مثل ترخون، نعنا، مرزه، ریحان و البته پیازچه خیلی مناسب هستند. مقدار پیازچه را کمی بیشتر بگیرید.
  • برای رنگ داشتن آب‌دوغ‌تان استفاده از ریحان بنفش را پیشنهاد می‌کنم.
  • این هم بدیهی است که سبزی تازه خیلی بهتر است، اما می‌توان از سبزی خشک هم استفاده کرد.
  • هم زدن با هم‌زن برقی این مزیت را دارد که با گردش سریع هم به یک‌دستی آب‌دوغ کمک می‌کند و هم باعث اندکی گازدار شدن و کف‌دار شدن آب‌دوغ می‌شود. این جوری خوردنی خوشمزه‌تر و زیباتری خواهید داشت.

تدارک خوردنی

خیارها را پوست بکنید و مثل وقتی می‌خواهید سالاد شیرازی درست کنید، خرد کنید. سبزی خوردن‌ها را هم درشت خرد کنید و به خیارها اضافه کنید. ماست و مقداری آب خنک به مخلوط خیار و سبزی اضافه کنید. اندکی نمک بزنید و با هم‌زن برق مخلوط را هم بزنید. موقع خوردن، گردوی پودر شده و نان خشک به آن اضافه کنید.

/ 5 نظر / 50 بازدید
امین و مهشید و خدای مهربون

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]_________[گل][گل][گل][گل]__________[گل][گل] [گل] [گل][گل] [گل]______________[گل] [گل]______________ [گل] [گل][گل] [گل][گل][گل]__ سلام دوست عزيز [گل]____ ma3ta.com ___ [گل][گل][گل] _[گل]_[گل] ______اميدوارم خوب باشيد ________________[گل] [گل] [گل][گل][گل]_____ وبلاگ امین و مهشید و خدای مهربون ___ [گل][گل][گل] [گل] [گل][گل]___ جايي از جـنس امید و آرامش _________ [گل][گل] [گل] [گل] [گل] [گل] ________ با مطلبي فوق العاده زيبا ____ [گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل]____ آپ شد__________________[گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل] حضور شما باعث دلگرمي ماست [گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل]_[گل] [گل] __ شاد باشيد هميشه __[گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل] [گل] [گل] [گل] _______________[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل] [گل] [گل] [گل]__________ [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل][گل][گل] [گل][گل] [گل] [گل]______[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل] [گل]__[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] [گل][گل]

زری*

همزن برقی؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!تو کشک ساب؟؟؟؟؟

سالومه

وبلاگ متفاوتی دارید و همین تفاوتش جذابش کرده مخصوصا نوع نوشتارتون . غذاهایی هم که میگذارید جدید هستند. موفق و موید باشید. با اجازتون لینک وبلاگتون را میگذارم.

رزمنده

سلام پیشنهاد: کشمش هم اضافه کنید خیلی خوشمزه می شه

صبا

خانومی کشمش ، سیر، گردو،عرق نعنا، پونه چی شد؟؟