میگوی کبابی

آنچه لازم دارید

میگو / فلفل سیاه / آب نارنج / چاتنی سیر و گشنیز

ریزه‌کاری‌ها

  • به جای چاتنی سیر و گشنیز می‌توانید از چاشنی‌های دیگری که دوست دارید، استفاده کنید.
  • تدارک چاتنی سیر و گشنیز خودش نوشته‌ی جداگانه‌ای دارد که در پیوند بالا می‌توانید بخوانید.

تدارک خوردنی

میگوها را که تمیز کردید، کمی فلفل سیاه روی آن بسایید. اگر دوست داشتید کمی دانه‌ی گشنیز و ادویه کاری هم به میگوها بزنید. دو سه قاشق هم آب نارنج به میگوها اضافه کنید و هم بزنید. نیم‌ ساعتی بگذارید تا میگوها طعم بگیرد. میگوها را در سیخ نازکی بکنید و روی منقل کباب کنید. مدت زمان کباب کردن میگو خیلی اندک است و گرنه سفت می‌شود. همین که رنگ میگوها صورتی شد، کباب کردن میگوها کافی است.

خاطره‌های خوردن و پختن

این میگوها را وقتی آزاده خانه نبود، برای خودم درست کردم. شریک داشتن در میگو کار عاقلانه‌ای نیست. روی گاز هم میگوها را کباب کردم که توصیه نمی‌کنم. کلی گاز را کثیف کرد. اگر هم این کار را کردید، حتمن قبل از آمدن آزاده‌تان گاز را تمیز کنید. اگر هم خودتان آزاده هستید که اصلن سراغ این روش‌های کثیف‌ نمی‌روید. یک بار دیگه که آزاده هم بود، روی گاز یه جور میگو کبابی درست کردم. اون میگو کبابی چهار تا تفاوت عمده با این میگو کبابی داشت. روش پروردنش یه کم متفاوت بود، اندازه‌ی میگوهاش کوچیک‌تر بود، شکل سیخ کردنش هم فرق داشت و مهم‌تر این که جنس سیخش چوبی بود که کلی دردسر داشت. سیخ‌ها می‌سوختند. واقعن حماقت هیچ وقت ته نداره؛ سیخ چوبی برای کباب کردن روی آتیش.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

/ 4 نظر / 241 بازدید
زری

میگو اونم بدونه ازاده؟؟؟[عینک]

Gilda

به به ، قالب جدید وبلاگتون مبارک باشه ، خیلی زیباست در ضمن این عکس هم فوق العاده زیباست

متین

به به میگواون[خوشمزه]م کبابی

سلام می تونید برای این که سیخ هاتون نسوزه.... از نیم ساعت قبلش توی آب بزاریدشون دیگه روی شعله آتیش نمی گیره