مریای لیموترش

آنچه لازم دارید

لیمو ترش / شکر / هل / دارچین

ریزه‌کاری‌ها

  • لیموترش میناب و جهرم برای این کار مناسب است. پوست لیمو باید تازک باشد. لیموها رسیده و زرد رنگ باشند و همگی سالم و بدون کوچک‌ترین لکه‌ای باشند.

تدارک خوردنی

لیموترش‌های سالم و زرد رنگ را جدا کنید و خیس کنید. هر دو سه ساعت یک بار آب را عوض کنید. دو یا سه بار این کار را انجام بدهید تا تلخی پوست لیموها گرفته شود.

لیموترش‌ها را خشک کنید و آنها را ورقه‌ای ببرید. اول ابتدا و انتهای لیموترش‌ها را که فقط پوست لیمو است، بگیرید. در شیشه‌ای را که در آن محکم می‌شود ورقه‌های لیموترش را بریزید و بین آن شکر بریزید. برای هر کیلو لیموترش حدود یک کیلو شکر بریزید. در شیشه را محکم ببندید و پشت پنجره‌ای که آفتاب دارد، بگذارید تا در آفتاب بپزد.

هفته‌ای یک بار به آن سر بزنید. شکر که آب می‌شود، سطح مایع پایین‌تر از ورقه‌های لیموترش می‌رود، در ظرف را باز کنید و روی لیموترش‌ها شکر بریزید تا روی آنها را پر کند. در شیشه را ببندید و تکان بدهید تا شکرها پایین بروند و دوباره شیشه را پشت پنجره بگذارید. دست‌کم ۲ تا ۳ ماه زمان می‌خواهد تا این مربای خوشمزه آماده شود. شکر ریختن را تا زمانی که لیموترش‌ها بیرون از شربت مربا نیستند، ادامه بدهید.

خاطره‌های خوردن و پختن

این مربا را روزی که آزاده خانه نبود درست کردم. صبر کردن برای من خیلی سخت است و تا این مربا، مربا شود جانم به لب آمد. اما ارزشش را داشت. فوق‌العاده است، به خصوص با چای. چای را با شربت مربا شیرین می‌کنید که می‌شود چای شیرین ِ لیمویی و آن را با ورقه‌های لیموترشی که به شیرینی می‌زند، می‌نوشید. آزاده می‌گفت این مربا را در برخی عطاری‌ها می‌فروشند. خیلی هم گران است، صد گرمش ۲۵ هزار تومن!

  *** اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان ***

/ 2 نظر / 149 بازدید
هومن

سلام مسعود خان. دست مریزاد. نگفتی با اینهمه هل و دارچینی که برای درست کردن این مربا تهیه دیدیم چکار کنیم! (شوخی[چشمک])

farzane

واااا ی چ شوووووووووووووووووووووووووووووود......سپاسگذار