پنکوییت

آنچه لازم دارید

پنیر لبنه / بیسکویت پتی‌بور / پیازچه / مرزه/ پودر گردو / پودر پسته/ ...

ریزه‌کاری‌ها

  • آنچه برای نزیین توپک‌ها استفاده می‌شود، علاوه بر رنگ و جلوه به غذا طعم هم می‌دهند. از هر چیزی که دوست دارید، می‌توانید استفاده کنید.
  • من از قسمت سبز پیازچه، مرزه، پودر گردو، پودر پسته، فلفل سیاه و فلفل قرمز که تند نیست استفاده کردم. هم طعم‌های متفاوت داشتم و هم رنگ و جلوه‌ی رنگارنگ. وسطی هم با گوجه فرنگی پرورده خرد شده است.
  • به جای بیسکویت پتی‌پور می‌توانید از بیسکویت‌های دیگر هم استفاده کنید. حتی خرده‌های نان خشک هم باید خوب بشود.
  • به جای پنیر لبنه هم می‌توانید هر نوع پنیری که دوست دارید، بریزید. فقط باید پنیر شکل خامه‌ای سفت داشته باشد.
  • پنکوییت همان پنیر و بیسکوییت است.

تدارک خوردنی

بیسکویت‌ها را خرد کنید. لازم نیست پودر بشوند. تکه‌هایش آن قدر باشد که زیر دندان حس بشود، بهتر است. بعد پنیر لبنه را اضافه کنید و هم بزنید تا یک‌دست بشود. حالا پنیرها را به اندازه‌ی یک گردوی کوچک در بیاورید و در یکی از موادی که برای تزیین آماده کرده‌اید بغلتانید. بسیار خوشمزه است. می‌توانید همین جور خالی بخورید یا روی یک تکه بیسکویت بگذارید و بخورید.

خاطره‌های خوردن و پختن

دیروز داشتم تلویزیون نگاه می‌کردم در یک برنامه‌ی آشپزی پنیر را توپ کرد و روی چند تا چیز غلتاند. پنیر آن کمی سفت‌تر بود، پنیر لبنه برای این کار شل است. علاوه بر این، ماها خیلی به خالی خوردن پنیر عادت نداریم. این دو تا موضوع باعث شد به این فکر بیفتم که توی پنیر بیسکویت بریزم که هم طعمش را متفاوت می‌کند و هم سفتش می‌کند تا بتوان آن را توپی کرد.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

/ 6 نظر / 140 بازدید
مژگان

فکر میکنم کراکر هم خوب بشه.کراکر های شیرین عسل یا توک مینو (همان ترد منظورمه). شما هم از ساقه پیاژچه استفاده میکنید؟چقدر عالی و خوشمزه است.من که همیشه دارم و لای تمام ساندویجها هم میریزم.ممنون از این پنکوییتهای بامزه.[لبخند] میخوام با بلو چیز امتحان کنم که عاشق ان هستم.

ندا

چطوری ؟ اسم پنکوئیتو از خودت درآوردی یا واقعاً اسمشه ؟؟؟؟ دیشب سالاد انارو زیتونتو برای میز مزه درست کردم مسعود جان خیلی خوش مزه بود . برو بچ خیلی خوششون اومد . BF گفت چه عجب تو این یکی خامه نریختی [چشمک] ولی وقتی بهش گفتن توی سالاد ماکارونی یک عالمه خامه بود نزدیک بود دارم بزنه [شیطان][شیطان]

اکــــــــــــرم

اول از همه ورود شریک جدید مبارک باشه امیدوارم کاراتون در کنار هم چشمگیرتر و خودتون هم فعالتر از گذشته باشید[مغرور] خیلی این گوجه های خشکو دوست دارم اینجا که گیر نمیاد و باید دست بکار شم و حتما از این روش شما هم بهره میبرم اما یه سوال؟ موارد مصرفش چیه؟

اکرم

من آخرین نظری که گذاشتم برای گوجه پرورده بود و منظور از موارد استفاده اون بود پنیرو که میدونم یه لقمه چپش میکنیم دست شما و انا درد نکنه بابت گوله ها پنیر شیک و پیک

مستی اول شراب

سلام عزیزم من این دستور شما رو انجام دادم اما به جای بیسکوییت از نون سوخاری استفاده کردم اول نون سوخاری ها رو خورد کردم . گردو رو خورد کردم بهش اضافه کردم و با پنیر مخلوط کردم من از پنیر خامه ای پنج ستاره کاله استفاده کردم . بعد قالب زدم یعنی گلوله نکردم از قالبهای مختلف استفاده کردم شکلهای مختلف شد خیلی خوشگل شد و خوشمزه. فک می کنم با نون ساندویچی هم خوشمزه بشه. نون ساندویچی یا نون تست رو تست کنیم و خورد کنیم و الی آخر من توی سبزیجات و معزهای مختلف غلطوندم [لبخند]

از دیشب با اینجا آشنا شدم. از طریق وبلاگ لذت آشپزی خیلی اینجا رو دوست دارم