ماهی صبور و خاطره‌های آبادان

آنچه لازم دارید

ماهی صبور / شنبلیله / گشنیز / گوجه فرنگی / پیاز / سیر / تمر هندی

ریزه‌کاری‌ها

  • هوس سرخ کردن ماهی صبور را نکنید که مجبور می‌شوید دو سه ماهی عطای زندگی در خانه را به لقایش ببخشید.
  • شنبلیله را کم بریزید تا سبزی‌تان تلخ نشود.
  • مراقب باشید از این تمر هندی‌‌های شور استفاده نکنید.
  • زغال تنور که خوب گرفت، آن را در کف تنور جمع کنید. توری‌های صبور را عمودی دور تا دور تنور قرار بدهید. پایین توری باید حدود 10 سانتی از تنور فاصله داشته باشد تا حرارت از پشت ماهی‌ها هم عبور کند.
  • پوست ماهی‌ها به سمت دیواره‌ی تنور باشد.

تدارک خوردنی

ماهی صبور رو فقط باید در تنور کباب کرد. ماهی صبور را تمیز می‌کنید. شکمش را پاره می‌کنید و آن را باز می‌کنید تا سطح بزرگ‌تری داشته باشید. گشنیز وشنبلیله را خوب خرد می‌کنید. تعدادی گوجه فرنگی – برای هر ماهی یک عدد خوب است – را ریز خرد می‌کنید. تمر هندی را هم در مقداری آب‌جوش حل می‌کنید و عصاره‌ی آن را می‌گیرید. همه‌ی مواد را مقداری سیر و پیاز زنده شده مخلوط می‌کنید. نمک و فلفل هم می‌زنید. یک لایه از مایع سبز رنگی را که آماده شده است، روی ماهی صبور می‌مالید. این تازه اول ماجراست.

آقای شمس پزنده‌ی صبور

تنور صبورپزی

ماهی صبور پیش از رفتن به تنور

ماهی‌هایی را که سبزی روی آن مالیده‌اید در توری می‌گذارید. تنور را آماده می‌کنید. ماهی‌ها را در تنور می‌گذارید تا بپزند. پختن ماهی صبور در تنور بیش از آن که با نوشتن من دست‌تان بیاید، به تجربه نیاز دارد. برخی نکاتی که باید رعایت کنید در ریزه‌کاری‌ها آمده است.

/ 5 نظر / 101 بازدید
sheyda

bayad khoshmaze bashe........1

مریم ه

عجب ماهیه این ماهی ولی باید سخت باشه ای ماهی[نیشخند]

عسل

این فوق العاده است الان نزدیک ظهر است و من خیلی دلم ماهی صبور روا می خواد

مریم

همه ی خوردنی های وبگاهت به کنار این یکی یه چیز دیگه اس.من اهوازی هستم و تقریبا" 3 ماه یه بار صبور میزنیم.حسابی حالتو جا میاره.مخصوصا ((حَشو)) .البته خودم تا حالا درست نکردم یعنی جسارتشو نداشتم آخه خیلی ریزه کاری داره تا طعمش همون طعم اصلی در بیاد.پس میذاریم به عهده مامانی و ما فقط نوش جان میکنیم.

لیلا

بسیار لذت بردم.حتی فقط بادیدن عکسها لذت آن به کامم نشست.ممنون که تجدید خاطره کردید.بیاد روزهای نوجوانی دراهواز.وطن عزیزم.