لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

دسر شاتوت خامه‌ای

پختِ مسعود سلطانی


آنچه لازم دارید

پودر خامه‌ی گیاهی / شیر / بیسکویت پتی‌بور / شاتوت

ریزه‌کاری‌ها

  • اگر دوست داشتید خامه‌ی شما شیرین باشد، به آن پودر قند اضافه کنید تا خامه آب نیندازد.
  • خامه را می‌توانید با آب شاتوت قرمز کنید اما با این کار دسر شما یک رنگ می‌شود. اگر شاتوت‌های شما ریز یا له شده هستند، می‌توانید آنها را در خامه بریزید و هم بزنید و دسری قرمز رنگ با طعم خامه و شاتوت داشته باشید.
  • موقع در آوردن قالب، حوصله به خرج بدهید تا شکل دسر به هم نریزد. با یک چاقوی نازک، دسر را از دور قالب جدا کنید تا راحت‌تر بتوانید قالب را خارج کنید.

تدارک خوردنی

سه تا چهار قاشق غذاخوری پر پودر خامه‌ی گیاهی را در ظرفی بریزید و مقدای کمی شیر به آن اضافه کنید و با هم‌زن بزنید تا سفت شود. بعد از یکی دو دقیقه خامه خواهید داشت که چرب نیست و راحت می‌توانید بخورید. دغدغه کالری زیاد را هم ندارید. چند عدد بیسکویت پتی‌بور را خرد کنید و داخل خامه بریزید و هم بزنید. خامه شما آماده است. یک قالب آلومینومی، از آنها که ته ندارد و یا قالب کمربندی کوچک را در روی ظرفی که می‌خواهید دسر را روی آن سرو کنید، بگذارید. ته آن یک ردیف شاتوت بریزید. روی شاتوت‌ها را با خامه بیسکویتی پر کنید. یک ردیف دیگر شاتوت و دوباره خامه. دوباره یک ردیف شاتوت و خامه. و بعد روی خامه‌ها شاتوت را بچینید. دسر را در یخچال بگذارید تا خوب سرد شود. یعد از مدتی، قالب را بیرون بیاورید.

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/٤/٩