لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

آش جو

 

 پختِ مسعود سلطانی


آنچه لازم دارید

جو پوست گرفته / لوبیا قرمز / عدس / نخود / سبزی آش (اسفناج، گشنیز، شوید، جعفری و تره) / کشک (وگان‌ها آش‌جو را بدون کشک باید بخورند) / نعناع

ریزه‌کاری‌ها

  • نسبت سبزی‌ها تاحدی به سلیقه‌ی افراد بستگی دارد. تره را مبنا قرار بدهید که از همه کمتر است. جعفری و شوید و گشنیز دو برابر تره و اسفناج سه تا چهار برابر تره. مقدار کل سبزی دیگر کاملن به سلیقه‌ی شما در پرسبزی بودن یا کم‌سبزی بودن آش بستگی دارد.
  • بنشن‌ها را خیس کنید و هر سه چهار ساعت یک بار آب آن را عوض کنید. این کار را دو یا سه باز انجام بدهید. با این کار نفاخی بنشن‌ها از بین می‌رود.
  • راز آش جو خوب در پخت آرام آن است. هر چند در زودپز هم خوب از آب در می‌آید.
  • یک پیمانه جو و در مجموع یک پیمانه سایر بنشن‌ها برای حدود 3 کاسه بزرگ آش کفایت می‌کند.

تدارک خوردنی

پیاز را خلالی کنید و تفت بدهید. نمک و زردچوبه و کمی فلفل ساییده را هم اضافه کنید و تفت بدهید. بنشن‌هایی را که پیش‌تر خیس کرده‌اید، به ظرف اضافه کنید و کمی تفت بدهید. بعد آب را به آن اضافه کنید و بگذارید آرام بپزد. وقتی گوشت و بنشن خوب پخت، سبزی خرد شده را به آش اضافه کنید و بگذارید نیم ساعت تا 45 دقیقه دیگر بپزد. موقع کشیدن هم کشک و نعناع داغ روی آن بریزید.

من کشک‌های آماده را دوست ندارم. برای همین خودم تو خونه کشک می‌سابم. حتمن هم باید کشک گوسفندی باشه. این هم ابزار کشک‌سابی برای آماده کردن کشک گوسفندی مورد نیاز آش

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/۳/۱٢