لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

سوت‌لاچ


پختِ مسعود سلطانی


آنچه لازم دارید

آرد برنج / شیر / شکر / دارچین

ریزه‌کاری‌ها

  • می‌تونید این دسر را با برنج نیم‌‌دانه هم درست کنید. حسابی برنج را در شیر می‌پزید تا له شوند. اما به نظر من آرد برنج راحت‌تر و سریع‌تر است. دسرتان هم بافت نرم‌تری پیدا می‌کند.
  • راستی یادتان نرود، چوب‌های دارچین را قبل از ریختن سوت‌لاچ داخل ظرف، بردارید.

تدارک خوردنی

یک چهارم لیوان آرد برنج را آهسته آهسته در دو لیوان شیر سرد حل کنید. کمتر از نصف لیوان شکر هم اضافه کنید. چند باریکه دارچین داخل شیر بیندازید و روی آتش بگذارید. مدام هم بزنید تا ته نگیرد. وقتی شیر ژله‌ای شد،‌آن را در ظرف بکشید. ظرفی که بتوان داخل فر گذاشت. کمی دارچین هم روی آن بپاشید. وقتی سوت‌لاچ سرد شد، دو راه پیش روی شماست. راه اول این است که سوت‌لاچ را بخورید، خب آماده است. راه دوم، این است که آن را در فر یا مایکرو فر بگذارید و گریل کنید تا روی آن قهوه‌ای شود.

عکس سوت‌لاچ من قهوه‌ای نیست. چون در خانه نه فر دارم و نه مایکروفر. مدتی آن را در اجاق برقی که هوا را می‌چرخاند و نمی‌دانم چرا به آن هواپز می‌گویند، گذاشتم. نتیجه‌ای نداشت. البته روی سوت‌لاچ سفت‌تر و ترد شد و زیر آن ژله‌ای که به جای خود نیکو بود.

سوت‌لاچ یعنی برنج

خاطره‌های خوردن و پختن

این دسر هم سوغات ترکیه رفتن من است. چهره‌ی اصلی سوت‌لاچ را هم در اینجا ببینید. اگر ظرف یک‌نفره مناسب داشتید، حتمن حتمن در آن بریزید و گریل کنید. حس داشتن یه دسر اختصاصی که کسی بهش ناخونک نمی‌زنه، عالیه. سوت‌لاچ هم به معنای شیر نرم و لهیده است.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/۱٢/۱٦