لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

ارده شیره

 

پختِ مسعود سلطانی


آنچه لازم دارید

ارده / شیره خرما یا انگور

ریزه‌کاری‌ها

  • هر دفعه به میزان مصرف خودتان درست کنید، ارده شیره وقتی می‌ماند سفت می‌شود و طعمش کمی تغییر می‌کند.
  • مقدار شیره را می‌توانید بسته به سلیقه‌ی خودتان زیادتر کنید. هر چه شیره بیشتر باشد، شیرین‌تر است و هر چه کمتر، طعم گس ارده بیشتر حس می‌شود.
  • در همان ظرفی که می‌خواهید با آن سرو کنید، ارده شیره را درست کنید. اگر مهمان دارید و می‌خواهید بیش از یک کاسه ارده شیره داشته باشید، چند بار درست کنید. این جوری خیلی بهتر است. یک ظرف کمتر می‌شورید و کلی در مصرف آب و هم‌چنین در مصرف ارده و شیره که به ظرف می‌چسبد صرفه‌جویی می‌کنید. برای پولش - که این روزها خیلی می‌شود - نمی‌گویم، برای حفظ محیط زیست‌مان این کار را بکنید.

تدارک خوردنی

مقداری ارده را در کاسه بریزید و به همان میزان شیره‌ی انگور به آن اضافه کنید و با قاشق حسابی هم بزنید تا با هم مخلوط شود. با این که ارده و شیره‌ی انگور هر دو شل هستند، وقتی قاطی می‌شود و خوب هم زده می‌شود، سفت می‌شود. با نان سنگگ داغ بخورید و لذتش را ببرید. اگر خواستید لای لقمه ارده‌شیره یک نصفه گردو هم بگذارید تا به عکس بوسهل زوزنی در همه کارها تمام باشید.

خاطره‌های خوردن و پختن

اگر مثل من اصلن نمی‌دانید کالری کیلویی است یا متری و با خوردن غذای شیرین و فوق‌العاده گرم ِ هم جوش نمی‌زنید، حالش را ببرید. و اگر به یکی از این دردها مبتلا هستید، می‌توانید هر چه فحش بلد هستید به من بدهید. دنده‌ام نرم، می‌خواستم این پست را نگذارم. اگر هم فکر می‌کنید، به اندازه‌ی کافی بلد نیستید، خب بروید یک دوره آموزشی فشرده.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/۱۱/٢٦