لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

دسر کدو حلوایی

 

پختِ مامانم


آنچه لازم دارید

کدو حلوایی / شکر / گردو / دارچین

ریزه‌کاری‌ها

  • ریزه‌کاری این دسر همانی است که در شیوه‌ی تدارکش گفتم. باید آب کدو پس از پاشش شکر را جدا قوام بیاورید تا کدوها زیاد نپزند و له نشوند.
  • میزان شکر بسته به ذایقه‌تان و البته میزان شیرینی کدو دارد.

تدارک خوردنی

کدو حلوایی را پوست بکنید و آن را ورقه کنید. ضخامت ورقه‌ها حدود یک سانت و یا کمی بیشتر باشد. روی کدوهای ورقه شده شکر بپاشید. و در یخچال بگذارید. چند ساعت صبر کنید. کدوها آب می‌اندازند. آب و کدو را از هم جدا کنید و آب کدو را روی آتش بگذارید تا قوام بیاید. وقتی شربت کدو قوام آمد، کدوها را داخل این شربت بیندازید و بگذارید چند دقیقه‌ای بپزد. شعله را خاموش کنید و منتظر بمانید تا سرد شود. تقریبن چیزی از شربت کدو باقی نمی‌ماند و تمامش جذب کدو می‌شود. وقتی دسر کدو را سرو می‌کنید، رویش گردوی خرد شده و دارچین بپاشید. دارچین با کدو حلوایی معرکه است.

خاطره‌های خوردن و پختن

یه روز که رفته بودم خونه‌ی مامان، طبق معمول تا رسیدم رفتم سر یخچال ببینم چی توش پیدا می‌شه. یه ظرف که توش پر نارنجی بود، نظرم رو گرفت. آوردمش بیرون و درش رو باز کردم، کدو حلوایی بود. یه دونه خوردم، عالی بود. یه ظرف جور کردم و چند تاش رو چیدم توی ظرف که ازشون عکس بگیرم. بعد هم پرسیدم چه جوری درست شدند. کلی ذوق کردم اون روز. 

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/۱٢/۸