لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

یه جور سالاد زیتون دیگه

پختِ مسعود سلطانی


آنچه لازم دارید

زیتون بدون هسته / تره فرنگی / فلفل دلمه / مرزه / روغن زیتون / پیازچه / لیمو ترش یا نارنج

ریزه‌کاری‌ها

  • هیچ ریزه‌کاری ندارد، جز این که حتمن زیتون ایرانی بخرید. خوشمزه‌تر و چرب‌تر است. روغن زیتون هم ایرانی بخرید که هم بهتر و هم ارزان‌تر است.

تدارک خوردنی

سبزی‌جات را خرد کنید و با زیتون بدون هسته مخلوط کنید. کمی روغن زیتون به آن اضافه کنید. نصف لیمو یا نارنج را هم روی آن بچلانید. هم بزنید و کمی صبر کنید تا مزه‌دار شود. سبزی‌جات دیگر را هم به ذایقه‌ی خودتان می‌توانید اضافه کنید. من کمی فلفل سیاه هم رویش ریختم.

خاطره‌های خوردن و پختن

قصه‌ی این زیتون یک شب که بی‌حوصله بودم و کمی گرسنه شکل گرفت. یک ساعتی بود که مدام دلم بهانه‌ی خوردنی می‌گرفت. سه چهار باری سر یخچال رفتم اما فقط با باز کردن در یخچال انرژی را هدر دادم. من ِ عاشق ِ زیتون، یک دفعه به کله‌ام زد ببینم که چه چیزهایی در یخچال هست که می‌توانم با آنها زیتون‌هایی متفاوت از همیشه بخورم. حاصلش شد این سالاد زیتون. نمی‌دانم هر کدام از چیزهایی که اضافه کردم، چه نقشی در طعم عالی آن داشته است. اما به نظرم مرزه را اصلن نباید حذف کرد. تره فرنگی و پیازچه هم، یکی‌شان ضروری است.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/۱۱/٢٠