لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

نون و پنیر با تره فرنگی

پختِ مسعود سلطانی


آنچه لازم دارید

 نان کشمش و گردو / پنیر نرم / خیار / گوجه فرنگی / تره فرنگی / فلفل سیاه

ریزه‌کاری‌ها

  • من از نان کشمش و گردوی نان‌آوران استفاده کردم. از هر مدلی که بخواهید می‌توانید استفاده کنید. یا اصلن خودتون درست کنید.
  • می‌توانید از سبزی خشک یا تازه هم در خوردنی‌تان استفاده کنید.

تدارک خوردنی

نان را از وسط می‌برید. روی آن پنیر می‌مالید. همچین خوب پنیر بزنید. خیارها را بدون این که پوست بگیرید به صورت دراز دراز ببرید، گوجه فرنگی‌ها و تره فرنگی را هم ریز خرد کنید. این سه تا رو روی پنیر بریزید. یه کم فلفل روی این معجون بسایید. اگر خواستید اورگانو، ریحان یا نعنای خشک یا تازه‌اش را هم می‌توانید اضافه کنید. تکه‌ی دوم نان را روی آن بگذارید و کمی فشار بدهید تا فشردگی باعث چسبیدن بهتر دو تکه نان بشود. حالا وقت بریدن نان به صورت نوارهای باریک – حدود 3 سانتی‌متر – است. خوردنی آماده است.

خاطره‌های خوردن و پختن

من دو بار این خوردنی را درست کرده‌ام و هر دو بارش نیمه شب بوده است که گرسنگی طاقتم را طاق کرده بود. خیلی سریع آماده می‌شود، بسیار زیبا و البته خوشمزه است. همه وقت هم می‌شود خوردش. صبحانه، چاشت، ناهار، عصرانه، شام یا آخر شبی (این وعده‌ی جدیدی است که به تازگی کشفش کرده‌ام).

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/۱۱/۱٠