لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

همبرگر تره فرنگی

پختِ آزاده وساقی


آنچه لازم دارید

گوشت چرخ کرده / پیاز / تره فرنگی / گوجه فرنگی / کاهو / خیار شور / پنیر گودا

ریزه‌کاری‌ها

  • به گوشت می‌توانید هر نوع سبزی که دوست دارید، اضافه کنید.
  • در هنگام هم زدن گوشت زیاد آن را هم نزنید. با چنگال تنها مواد را با هم مخلوط کنید.
  • برای حدود 250 گرم گوشت، یک پیاز متوسط کافی است.
  • نگذارید روغن زیاد داغ بشود. همین که گرم شد کافی است. این طوری روغن زیاد جذب نمی‌شود و گوشت هم به ظرف نمی‌چسبد.

تدارک خوردنی

پیاز را رنده کنید و آبش را جدا کنید. پیاز رنده شده‌ی بدون آب را به گوشت اضافه کنید. کمی نمک و ادویه را به همراه تره فرنگی‌های خرد شده به گوشت اضافه کنید و با چنگال آهسته مواد را مخلوط کنید. زیاد هم نزنید چون تردی همبرگرتان کم می‌شود.

حالا نوبت سرخ کردن همبرگرهاست. 250 گرم گوشت، 3 تا همبرگر می‌شود. روغن را روی آتش بگذارید. وقتی روغن هنوز داغ نشده است و کمی گرم شده است، همبرگر را در روغن بیندازید تا بپزد. بعد از این که یک طرف پخت، برگردانید و طرف دیگر را هم تفت بدهید.

ساندویچ را با کمی مخلفات (پنیر گودا یا هر پنیر دیگری که می‌خواهید یا نمی‌خواهید، کاهو، گوجه فرنگی و خیار شور) آماده کنید. کنارش هم سیب‌زمینی فرپز فوق‌العاده است.

خاطره‌های خوردن و پختن

این شیوه‌ی پخت همبرگر را از کتاب مستطاب آشپزیِ نجف برداشته‌ایم. تمام ریزه‌کاری‌ها را از او یاد گرفته‌ایم و خیلی هم خوب جواب دادند. این همبرگر از تمام همبرگرهایی که تا به حال خورده بودم، خوشمزه‌تر بود. به خصوص ایده‌ی اضافه کردن سبزی‌جات که من تره فرنگی اضافه کردم، بسیار عالی بود. طعم و عطر متفاوتی به همبرگر داده بود.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/۱٠/۱۳