لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

ماهی با سس سویا و عسل

پخت آزاده وساقی


آنچه لازم دارید

ماهی فیله ‌شده / قارچ / فلفل دلمه‌ای رنگی / پیاز / سس سویا / سرکه / عسل / نشاسته‌ی ذرت

ریزه‌کاری‌ها

  • به جای عسل می‌توانید از شکر یا قند خرما هم استفاده کنید.
  • به جای نشاسته‌ی ذرت از نشاسته‌ی گندم استفاده نکنید. نشاسته‌ی ذرت بافت ظریف‌تری دارد و هم از نظر طعم و هم غلظت کاملن متفاوت با نشاسته‌ی گندم است.
  • سبزیجات را می‌توانید با توجه به ذایقه‌ی خودتان تغییر بدهید.
  • از ماهی‌های مختلفی می‌توانید برای این غذا استفاده کنید. ماهی‌های جنوب که خار ندارند و به راحتی فیله می‌شوند، بسیار مناسب هستند. من از ماهی تیلاپیلا استفاده کردم که فیله‌‌ی فریز شده‌اش در بیشتر فروشگاه‌ها پیدا می‌شود.

تدارک خوردنی

روش معمول من این است که ماهی را پس از شستن می‌گذارم آبش برود تا فقط کمی مرطوب باشد. دو طرف آن را آغشته به ادویه می‌کنم. چون ماهی فقط کمی رطوبت دارد، مقدار کمی ادویه به آن می‌چسبد. ادویه‌ی من ترکیبی از فلفل سیاه، کمی نمک، زیره، زردچوبه و تخم گشنیز است. البته خیلی هم به این فرمول پایبند نیستم و هر دفعه تغییر می‌کند. حالا ماهی را سرخ می‌کنم.

الان نوبت چاشنی است. کمی سس سویا را با سرکه و عسل مخلوط کنید و خوب هم بزنید.یک قاشق مرباخوری نشاسته‌ی ذرت را هم با نصف پیمانه آب سرد هم بزنید و به مخلوط سس سویا و سرکه و عسل اضافه کنید. چاشتی‌ را که آماده کرده‌اید به ماهی‌های سرخ‌شده اضافه کنید وبگذارید ماهی‌ها در چاشنی بپزند. بعد از ده تا پانزده دقیقه که چاشنی غلیظ و رنگ ماهی نیز قهوه‌ایشد، غذایتان آماده است. تا غذایتان آماده شود، پیاز و سبزیجات را که خرد کرده‌اید با شعله‌ی زیاد در یک تابه‌ی چینی تفت بدهید. این کار باعث می‌شود که سبزی‌ها گریل بشوند اما همچنان ترد بمانند. کمی نمک و فلفل و ادویه‌های دیگری که دوست دارید به سبزیجات تفتیده بزنید. سبزیجات کنار غذا آماده است.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/۱٠/۳