لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

گردالی ِ هویج

پخت مسعود سلطانی

این گردالی‌های هویج رو با دستور هانیه درست کردم. تنها تفاوتش این بود که جای شکر یا عسل، قند خرما ریختم. برای روی آن هم علاوه بر نارگیل از پسته و پودر بیسکویت هم استفاده کردم. می‌خواستم یه تفاوت دیگه هم داشته باشه و این که با زردک (هویج ایرانی) درست کنم. اما گیر نیاوردم. یکی دو هفته دیگه می‌شه زردک پیدا کرد. زردک نسبت به هویج فرنگی سه تا تفاوت داره. اول این که رنگ شیرینی به جای نارنجی زرد می‌شه. شیرین‌تره اون هم خیلی. و سوم این که خیلی از هویج فرنگی نرم‌تره.

نوشتن شیوه‌ی تدارک این خوردنی هم وقتی هانیه نوشته هم دوباره‌کاری است و هم خب می‌تونید مستقیم برید به منبع اصلی و آنجا بخونید. این هم پیوندش.

توپک هویج در وبلاگ لذت آشپزی با هانیه

من این گردالی‌ها را یک بار با قهوه و یک بار هم با گل‌گاوزبانی که با برگ درخت لیمو دم کرده‌ام، خوردم. خیلی خوشمزه بود. البته اگر هویجش را کمتر و بیسکویت آن را کمی بیشتر می‌گرفتم، به نظرم بهتر بود. طعم هویج آن غالب است. من چشمی مواد رو ریختم و فکر کنم یک کم بیسکوییت آن از دستور هانیه کمتر بود.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/٩/۳