لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

پنکوییت

پخت مسعود سلطانی


آنچه لازم دارید

پنیر لبنه / بیسکویت پتی‌بور / پیازچه / مرزه/ پودر گردو / پودر پسته/ ...

ریزه‌کاری‌ها

  • آنچه برای نزیین توپک‌ها استفاده می‌شود، علاوه بر رنگ و جلوه به غذا طعم هم می‌دهند. از هر چیزی که دوست دارید، می‌توانید استفاده کنید.
  • من از قسمت سبز پیازچه، مرزه، پودر گردو، پودر پسته، فلفل سیاه و فلفل قرمز که تند نیست استفاده کردم. هم طعم‌های متفاوت داشتم و هم رنگ و جلوه‌ی رنگارنگ. وسطی هم با گوجه فرنگی پرورده خرد شده است.
  • به جای بیسکویت پتی‌پور می‌توانید از بیسکویت‌های دیگر هم استفاده کنید. حتی خرده‌های نان خشک هم باید خوب بشود.
  • به جای پنیر لبنه هم می‌توانید هر نوع پنیری که دوست دارید، بریزید. فقط باید پنیر شکل خامه‌ای سفت داشته باشد.
  • پنکوییت همان پنیر و بیسکوییت است.

تدارک خوردنی

بیسکویت‌ها را خرد کنید. لازم نیست پودر بشوند. تکه‌هایش آن قدر باشد که زیر دندان حس بشود، بهتر است. بعد پنیر لبنه را اضافه کنید و هم بزنید تا یک‌دست بشود. حالا پنیرها را به اندازه‌ی یک گردوی کوچک در بیاورید و در یکی از موادی که برای تزیین آماده کرده‌اید بغلتانید. بسیار خوشمزه است. می‌توانید همین جور خالی بخورید یا روی یک تکه بیسکویت بگذارید و بخورید.

خاطره‌های خوردن و پختن

دیروز داشتم تلویزیون نگاه می‌کردم در یک برنامه‌ی آشپزی پنیر را توپ کرد و روی چند تا چیز غلتاند. پنیر آن کمی سفت‌تر بود، پنیر لبنه برای این کار شل است. علاوه بر این، ماها خیلی به خالی خوردن پنیر عادت نداریم. این دو تا موضوع باعث شد به این فکر بیفتم که توی پنیر بیسکویت بریزم که هم طعمش را متفاوت می‌کند و هم سفتش می‌کند تا بتوان آن را توپی کرد.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/۸/۳٠