لذت پختن

 آش‌خونه‌ی مسعود و آزی

گوجه فرنگی پرورده

پخت مسعود سلطانی


آنچه لازم دارید

ورقه‌ی خشک گوجه فرنگی / روغن زیتون / لیمو سنگی / چند نوع فلفل / اورگانو

ریزه‌کاری‌ها

  • اورگانو با آویش فرق می‌کند. چون عطاری‌‌ها بیشترشان اصلن نمی‌دانند ادویه یعنی چه و یا می‌خواهند همانی که دارند را بفروشند، وقتی بگویید اورگانو می‌خواهم به شما آویشن می‌دهند. بیان تفاوتش هم کار سختی است. خلاصه طعم و عطرش فرق می‌کند. پودر آن را هم نخرید، خرد شده‌ای مثل نعناع بهتر است.
  • روغن زیتون را هم از نوع ایرانی بخرید. روغن زیتون همیشه درصدی روغن مایع دارد. روغن‌های ترکیه‌ای، اسپانیایی و ایتالیایی، بهترین‌هایش هم دست‌کم 30 درصد روغن مابع دارد. روغن زیتون بودار (بکر) میزان روغن غیرزیتون‌اش کمتر است. روغن زیتون‌های ایرانی خیلی بهترند. من گیلوان با بو می‌خرم و هر وقت هم رودبار بروم، یک مغازه‌ای را می‌شناسم که از آنجا می‌گیرم.
  • فلفل هم از ترکیب فلفل سیاه، فلفل سبز و فلفل قرمز استفاده کردم. سیاه کم، سبز یه کم بیشتر و قرمز از سبز بیشتر. اما خیلی زیاد نزنید. منظور از فلفل قرمز چیلی نیست که خیلی تند هستند. انواع فلفل رو اینجا می‌توانید بخوانید.
  • وقتی گوجه‌ فرنگی‌ها را خوردید، روغن زیتون طعم‌دار را دور نریزید. دو تا استفاده دارد. می‌توانید برای درست کردن دوباره گوجه فرنگی‌ها از آن استفاده کنید. یا این روغن طعم‌دار خوشمزه را روی سالاد بریزید. می‌توانید گوجه‌ها را ریز کنید که روغن زیتون سالادتان تکه‌های خوشمزه‌ی گوجه را هم داشته باشد.

تدارک خوردنی

ریزه‌کاری‌ها را که خوانده باشید، کار خیلی ساده است. فلفل‌ها و ارگانو را روی ورقه‌های گوجه فرنگی بپاشید. مقداری آب لیمو سنگی را هم روی آن بریزید. این جوزی فلفل‌ها و ارگانو به گوجه‌ها می‌چسبند. بعد روی آن روغن زیتون می‌ریزید تا در آن غوطه بخورد. دو سه روز صبر می‌کنید تا خوب عمل بیاید. فوق‌العاده است.

خاطره‌های خوردن و پختن

دیروز که لوبیا پلوی قجری را گذاشتم، کنارش این گوجه‌ها بود. مشتاقانی (هانیه و بیتا) پیدا کرد. برای همین خیلی زود شیوه‌ی تدارکش را نوشتم. راستش من این شیوه‌ی عمل‌آوری گوجه فرنگی را از مردی ادویه‌فروش در جمعه بازار کوش‌آداسی یاد گرفتم. فرقش این بود که وی گفت دو سه ساعت صبر کن اما بعد از دو سه روز تازه نرم و خوردنی شد. روغن خیلی دیر به بافت گوجه فرنگی نفوذ می‌کند. ادویه‌ها را هم او گفت. مقدارش هم که معلوم است به ذایقه فرد بستگی دارد. گوجه‌ها را به عنوان تخفیف ادویه‌های که از او خریده بودم، گرفتم. کلن دویست گرم بیشتر نبود. البته همین جا هست و راحت گیر می‌آید. حیف از این مرد ادویه‌فروش عکسی ندارم. به جایش عکس خودم با گردن‌بند بچه بامیه در کنار یک ادویه‌فروش دیگه در همان بازار را می‌گذارم. ادویه‌فروش من ادویه‌هایش بهتر بود. یا دست‌کم من فکر می‌کردم بهتر است.

***اگر خوردنی خودتان را با این شیوه درست کردید، عکس آن برای من ایمیل کنید تا همین‌ جا بگذارم. به خصوص اگر جور دیگری درست کردید، حتمن بگویید تا شیوه خاص شما را هم یاد بگیریم. ممنون از لطف‌تان***

   + مسعود سلطانی - ۱۳٩۱/۸/٢۸